Poznávání sebe sama pro je pro mě dlouhodobě ta nejlepší investice. Během mých studií na Escuela Superior de Marketing y Administación Barcelona a  při magisterském studiu na Vysoké škole ekonomické jsem si uvědomil, že pouze studiem sám sebe dostatečně nenastuduji. Cestou pro poznávání mých vnitřních světů se tak pro mě stala cesta. Cestoval jsem především autostopem. Poznávání bezpočtu lidí a kultur pro mě bylo živnou půdou pro proudění energie, pití svobody plnými doušky a nahlížení do svého nitra. Postupně jsem k cestování přidal dobrovolnické projekty, začal se vzdělávat na kurzech založených na neformálním vzdělávání. Byl jsem hladový po práci s různými cílovými skupinami. V Gruzii jsem pracoval s mladými vnitřními uprchlíky, v komunitním centru jsem vedl workshopy divadla utlačovaných, ve Španělsku jsem vedl kurzy fotografie v Danza Mobile a pracoval s lidmi s Downovým syndromem a s autisty. Studijní a dobrovolnické období vystřídal komunitní život v malebné vsi Valeč v Čechách, kde starou usedlost přebudovávám na terapeutické centrum. 

V roce 2019 přišel do mého života syn a jeho smrt v posledním měsíci těhotenství se stala pro můj život velkým milníkem. Hluboký zármutek a deprese mě přivedli nejen na terapeutická sezení, ale také do dlouhodobějších výcviků. Absolvoval jsem jeden a půl letý výcvik Mužská síla, výcvik v individuální systemické terapii, dvouletý výcvik v rodinných konstelacích a pohybech duše a další sebezkušenostní a rozvojové kurzy. Jsem psychodynamický kouč metodyTamara Polanski® akreditované MŠMT ČR. . Terapie a zkušenosti z výcviků mě naučily, jak z teoretické věty "tvá zranění jsou tvým požehnáním" učinit každodenní praxi. Úmrtí syna mi přineslo mnoho. Krom jiného opět vyneslo na světlo smrt mého táty, který zemřel, když mi bylo čtrnáct. Tyto dvě události se pro mě staly vstupem do temných a bolavých hloubek, o kterých jsem dříve nevěděl. A to považuji za velký dar, kterého si vážím. Dává mi smysl tento dar dál rozvíjet, pracovat s lidmi, provádět je, psychodynamicky koučovat, pracovat technikami zaměřené na podvědomí, být jím oporou ve všedních i nevšedních životních situacích. 

V životě čelíme složitým situacím, bolestem, rozchodům, paralýzám, ztrátě blízkých, krizi smyslu. Prostě událostem, které jsou pro nás velké a bolí. Často bychom se "toho něčeho" rádi zbavili. Obvykle to není možné, ale je možné najít cestu dál a uvědomit si, co nám dané situace přináší a učit se jít s nimi. 

Z vlastní zkušenosti vím, že někdy je možné najít smíření, někdy přijetí, jindy objevit za temnou událostí obrovský dar. Hluboce věřím, že jistá forma léčení je dostupná pro každého, ať už se jedná o cokoliv. Mnou nabízená terapie je tu pro všechny, kteří se chtějí posunout, růst, hojit, rozhodovat, najít pevnější pozici ve svém životě nebo se spojit se svými zdroji. Psychodynamický koučink je velmi efektivní metodou, jak pracovat přímo s podvědomím na úplně jiné úrovni, než na jaké vnitřní konflikty vnímáme cítíme. Je to velmi přímá a zároveň bezpečná cesta k řešení, vytvářeních pozitivních výsledků, léčeni se a k dalším krokům tam, kam bychom rádi směřovali. Navíc je to metoda, která nezkoumá žádné intimní detaily klientských konfliktů, ale jde svojí cestou k logickým, zdravým a pozitivním výsledkům. 

Nabídka

  • Psychodynamický koučink, jsem koučem metody Tamara Polanski® akreditovaným MŠMT ČR. 
  • Individuální systemická terapie a individuální konstelace.
  • Rodinné a systemické konstelace a pohyby duše.
  • Poradenství pro pozůstalé v rámci projektu "Nejste sami" organizace Dlouhá cesta.
  • Facilitace poradních kruhů.

Ozvěte se mi

Ing. Roman Bartoň

Sezení probíhají na adrese Kafkova 10, Praha 6, ve Valči v Čechách, Karlovarská 116 nebo přes platformu Zoom.

Mobilní telefon a email
775 083 575, zeptejseromana@gmail.com


Obrázky poskytl Pexels
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!