Dlouhá cesta - Pomoc pro všechny, kteří přežili své děti

Nejste sami je jeden z projektů organizace Dlouhá cesta. V rámci laické pomoci nabízí pozůstalým rodičům koordinovanou podporu prostřednictvím dobrovolníků - rodičů či sourozenců s vlastní životní zkušeností. 

Nejen pro Ferdu

V životě každého z nás přijde chvíle, kdy nechceme věřit, že se to stalo. V šoku doufáme, že je to jen zlý sen a že se brzy probudíme do světa, kde zase všechno bude fajn. Nejradši bychom posunuli čas o kus nazpět. Na počítači je na to dokonce i tlačítko, člověk se může vrátit o několik kroků zpět a změnit to, co již udělal. Třeba umazat kus věty.

To ale v případě smrti neplatí. Nic nejde vrátit zpět. Jde jen jít dál a to nikdy není snadné. Obzvlášť to platí pro ztrátu svého vlastního dítěte. Už nikdy nepřijde to, co si přejeme nejvíc. Jeden obyčejný den s ní nebo s ním. 

Nám tenkrát v roce 2019 těsně před svým narozením umřel Ferda. A doposud to pro mě byla skutečně dlouhá cesta. Po čtyřech nejdelších letech mého života jsem se rozhodl, že budu dál pokračovat v práci na sobě a taky dál stavět na tom, co mi Ferda přinesl. A jak říká Rúmí, tak já jdu. "Tvá zranění jsou tvým požehnáním."

Proto bych rád sdílel náš příběh. A proto jsem  čtyři roky od Ferdy vstoupil jako dobrovolník do projektu Nejste sami, který pomáhá pozůstalým rodičům. O tomto projektu a dalších podpůrných aktivitách najdete informace na webu Dlouhé cesty. Více o Ferdovi a našem příběhu je v sekci "Tady je Ferdovo". 


Ozvěte se mi

Ing. Roman Bartoň

Sezení probíhají na adrese Kafkova 10, Praha 6, ve Valči v Čechách, Karlovarská 116 nebo přes platformu Zoom.

Mobilní telefon a email
775 083 575, zeptejseromana@gmail.com


Obrázky poskytl Pexels
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!